Finał Złotego Kasku - Turniej nr 1 - Rybnik 4/4/1974

1. (10)Zenon Plech - Gorzów Wlkp            3   3   2   2   3    13
2. (7)Andrzej Tkocz - Rybnik                2   3   3   1   3    12

3. (6)Jerzy Gryt - Rybnik                   3   2   2   3   2    12
4. (5)Jerzy Szczakiel - Opole               1   3   3   1   3    11
5. (3)Jan Mucha - Świętochłowice            3   1   3   3   1    11
6. (13)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp         3   1   1   3   3    11
7. (11)Paweł Waloszek - Świętochłowice      2   2   3   1   1    9
8. (12)Henryk Glücklich - Bydgoszcz         d   3   2   3   0    8
9. (1)Marek Cieślak - Częstochowa           2   2   1   2   1    8
10.(2)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra      1   1   1   2   2    7
11.(4)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp          0   1   0   2   2    5
12.(8)Andrzej Jurczyński - Częstochowa      u   2   2   0   0    4
13.(15)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp    1   0   0   1   2    4
14.(9)Zdzisław Dobrucki - Leszno            1   0   1   0   1    3
15.(14)Bernard Jąder - Leszno               2   u   0   0   0    2
16.(16)Stanisław Kasa - Bydgoszcz           0   d   0   0   0    0

    76:60    78:00    78:50    77:60    78:70
    77:00    77:20    77:60    77:50    78:20
    76:70    77:50    79:00    77:70    77:50
    78:20    78:00    77:20    78:30    78:00

Sędzia - Zbigniew Najwer                    tabela biegów

(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 2 - Bydgoszcz 25/4/1974

1. ()Andrzej Tkocz - Rybnik                                      14
2. ()Jan Mucha - Świętochłowice                                  12
3. ()Zenon Plech - Gorzów Wlkp                                   11

5. ()Henryk Glücklich - Bydgoszcz                                8
6. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                7
8. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa                            7
9. ()Stanisław Kasa - Bydgoszcz                                  7
10.()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            7
11.()Paweł Waloszek - Świętochłowice                             6
12.()Edward Jancarz - Gorzów Wlkp                                5
13.()Bernard Jąder - Leszno                                      4
14.()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           4
17.()Zdzisław Dobrucki - Leszno                                  3

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 3 - Leszno 26/4/1974

1. ()Zenon Plech - Gorzów Wlkp                                   14
2. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                13
3. ()Jan Mucha - Świętochłowice                                  12

4. ()Bernard Jąder - Leszno                                      11
5. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           11
6. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa                            10
9. ()Andrzej Tkocz - Rybnik                                      6
10.()Zdzisław Dobrucki - Leszno                                  6
11.()Henryk Glücklich - Bydgoszcz                                5
12.()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            4
16.()Stanisław Kasa - Bydgoszcz                                  2

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 4 - Częstochowa 7/6/1974

1. (1)Zenon Plech - Gorzów Wlkp             2   3   3   3   3    14
2. (15)Andrzej Jurczyński - Częstochowa     3   1   3   3   2    12
3. (4)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp          1   3   3   2   3    12

4. (6)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp     3   2   2   1   3    11
5. (11)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         3   2   1   3   2    11
6. (10)Jan Mucha - Świętochłowice           2   3   2   3   u    10
7. (3)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          0   3   3   2   2    10
8. (2)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   1   2   0   3    9
9. (8)Marek Cieślak - Częstochowa           u   2   2   2   1    7
10.(14)Andrzej Tkocz - Rybnik               2   0   1   2   1    6
11.(13)Zdzisław Dobrucki - Leszno           1   2   0   1   1    5
12.(5)Bernard Jąder - Leszno                2   1   1   1   0    5
13.(7)Stanisław Kasa - Bydgoszcz            1   0   1   0   2    4
14.(9)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra      1   0   u   0   1    2
15.(16)Leszek Marsz - Gdańsk                u   1   0   0   0    1
16.(12)Zenon Urbaniec - Częstochowa         0   0   0   1   u    1
   (R1)Jacek Gierzyński - Częstochowa       ns
   (R2)Henryk Barylski - Częstochowa        ns

    77:00    76:40    77:00    77:20    77:00
    78:00    77:20    76:80    76:80    77:00
    76:40    77:00    77:00    77:00    78:00
    77:00    77:00    78:00    76:80    ??:??

Sędzia - Stanislaw Wiśniewski               tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 5 - Zielona Góra 8/8/1974

2. ()Zenon Plech - Gorzów Wlkp                                   14
3. ()Edward Jancarz - Gorzów Wlkp                                12

5. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice                             9
6. ()Zdzisław Dobrucki - Leszno                                  9
9. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            7
11.()Jan Mucha - Świętochłowice                                  6
12.()Henryk Glücklich - Bydgoszcz                                5
13.()Andrzej Jurczyński - Częstochowa                            4
15.()Stanisław Kasa - Bydgoszcz                                  2
16.()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           2

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 6 - Chorzów 21/8/1974 (organizator - Śląsk Świętochłowice)

1. (6)Zenon Plech - Gorzów Wlkp             3   3   3   3   2    14
2. (2)Jan Mucha - Świętochłowice            3   2   2   3   3    13
3. (7)Paweł Waloszek - Świętochłowice       1   3   3   3   2    12

4. (5)Andrzej Jurczyński - Częstochowa      2   1   3   2   3    11
5. (3)Jerzy Szczakiel - Opole               1   2   2   1   3    9
6. (13)Andrzej Wyglenda - Rybnik            2   2   2   2   1    9
7. (14)Józef Jarmuła - Częstochowa          3   0   3   u   2    8
8. (16)Piotr Bruzda - Wrocław               0   1   2   3   0    6
9. (9)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp          2   0   1   2   1    6
10.(12)Zygfryd Kostka - Wrocław             t   3   d   2        5
11.(1)Marek Cieślak - Częstochowa           2   3   d            5
12.(10)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp    3   1   1   0        5
13.(11)Henryk Żyto - Gdańsk                 1   1   1   1   0    4
14.(4)Andrzej Tkocz - Rybnik                0   2   0   1        3
15.(15)Janusz Plewiński - Toruń             1   0   1   0   1    3
16.(8)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          0   0   0   ns  0    0
   (R1)Piotr Pyszny - Rybnik                0   2
   (R2)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp           1   3   1

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia - Zbigniew Najwer                    tabela biegów
Zmiany: R2 w 13 biegu za 1, R1 w 17 biegu za 10, R2 w 17 biegu za 1,
R1 w 19 biegu za 12, R2 w 20 biegu za 4.

(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 7 - Chorzów 23/8/1974

1. ()Andrzej Tkocz - Rybnik                 3   2   3   2   2    12
2. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa       1   2   2   3   3    11
3. ()Jerzy Szczakiel - Opole                2   u   3   3   3    11

4. ()Edward Jancarz - Gorzów Wlkp           3   2   2   3   d    10
5. ()Piotr Pyszny - Rybnik                  3   1   3   1   2    10
6. ()Zenon Plech - Gorzów Wlkp              2   3   1   2   1    9
7. ()Andrzej Wyglenda - Rybnik              0   3   0   2   3    8
8. ()Józef Jarmuła - Częstochowa            3   1   0   3   d    7
9. ()Piotr Bruzda - Wrocław                 2   1   1   1   2    7
10.()Zygfryd Kostka - Wrocław               2   2   0   d   3    7
11.()Franciszek Stach - Opole               3   1   2            6
12.()Janusz Plewiński - Toruń               d   3   2   0   1    6
13.()Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp             1   3   0   2   0    6
14.()Henryk Żyto - Gdańsk                   1   0   1   1   1    4
15.()Henryk Glücklich - Bydgoszcz           d   0   2   0   1    3
16.()Paweł Waloszek - Świętochłowice        1   1   1   0   0    3
17.()Jan Mucha - Świętochłowice             0                    0

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 8 - Gorzów Wlkp 19/9/1974

1. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            13
2. ()Henryk Glücklich - Bydgoszcz                                13
3. ()Zenon Plech - Gorzów Wlkp                                   12

5. ()Zdzisław Dobrucki - Leszno                                  10
6. ()Edward Jancarz - Gorzów Wlkp                                9
9. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           7
11.()Andrzej Jurczyński - Częstochowa                            5
14.()Andrzej Tkocz - Rybnik                                      2

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów


KLASYFIKACJA KOŃCOWA 14. EDYCJI ZŁOTEGO KASKU 1974

1.  Zenon Plech - Gorzów Wlkp            13  11  14  14  14  14  -   12    55
2.  Jan Mucha - Świętochłowice           11  12  12  10  6   13  -   -     45
3.  Edward Jancarz - Gorzów Wlkp         11  5   -   12  12  6   -   9     44

4.  Henryk Glücklich - Bydgoszcz         8   8   5   10  5   0   -   13    39
5.  Andrzej Tkocz - Rybnik               12  14  6   6   -   3   -   2     38
6.  Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         5   7   13  11  -   -   -   -     36
7.  Andrzej Jurczyński - Częstochowa     4   7   10  12  4   11  -   5     34
8.  Zbigniew Filipiak - Zielona Góra     7   7   4   2   7   -   -   13    34
9.  Paweł Waloszek - Świętochłowice      9   6   -   9   9   12  -   -     33
10. Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp    4   4   11  11  2   5   -   7     33
11. Zdzisław Dobrucki - Leszno           3   3   6   5   9   -   -   10    30
12. Bernard Jąder - Leszno               2   4   11  5   -   -   -   -     22
13. Stanisław Kasa - Bydgoszcz           0   7   2   4   2   -   -   -     15

Odliczono dwa najgorsze wyniki z 6 turnieji rozegranych w Rybniku, Bydgoszczy, Lesznie,
Częstochowie, Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp z pominięciem wyników turnieji chorzowskich
rozegranych w ramach zgrupowania kadry narodowej.

 Powrót