Turnieje o Złoty Kask stanowiły krajową eliminację do IMŚ których finał odbył się we Wrocławiu.
GKŻ ustaliła listę 32 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy A i B. Po trzech turniejach
nastąpiła wymiana zawodników w ten sposób, że pierwszych ośmiu z grupy A przeszło do drugiej ósemki
grupy B tworząc grupę C, zaś pierwszych ośmiu z grupy B przeszło do drugiej ósemki grupy A tworząc grupę D.
Po dalszych trzech turniejach w grupach C i D zawodnicy zostali sklasyfikowani na jednej liście.
Szesnastu najlepszych zawodników uczestniczyło w ośmiu turniejach finałowych. Na podstawie klasyfikacji
z turniejów finałowych wyłoniono kadrę Polski na IMŚ.


Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA A - Turniej nr 1 - Gdańsk 3/4/1970

1. (16)Jan Mucha - Świętochłowice           3   3   3   3   3    15
2. (11)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         1   3   2   3   3    12
3. (12)Zygfryd Friedek - Opole              3   2   2   3   2    12

4. (3)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp     2   2   2   2   3    11
5. (1)Piotr Bruzda - Wrocław                3   2   1   0   3    9
6. (4)Jerzy Szczakiel - Opole               0   1   3   3   2    9
7. (2)Zdzisław Dobrucki - Leszno            0   2   3   2   2    9
8. (9)Antoni Woryna - Rybnik                2   0   3   2   1    8
9. (13)Józef Jarmuła - Świętochłowice       2   3   2   0   0    7
10.(6)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp          2   3   0   0        5
11.(15)Stanisław Chorabik - Tarnów          1   1   1   1   1    5
12.(7)Stanisław Tkocz - Rybnik              3   0   0            3
13.(8)Bogdan Berliński - Gdańsk             0   0   0   1   2    3
14.(5)Andrzej Tanaś - Tarnów                1   1   0   1   0    3
15.(10)Rajmund Świtała - Bydgoszcz          0   1   1   0   0    2
16.(14)Zbigniew Jąder - Leszno              0   0   1   1   0    2
17.(R1)Leszek Marsz - Gdańsk                2   0   1            3

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 13,18 za 7, R1 w 19 biegu za 6.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA A - Turniej nr 2 - Puchar Przechodni Ministra Przemysłu Ciężkiego i
Przewodniczącego Zarządu Głównego Związku Zawodowego Hutników - Świętochłowice 7/5/1970

1. (13)Jan Mucha - Świętochłowice           3   3   3   3   3    15
2. (1)Jerzy Szczakiel - Opole               2   1   3   3   3    13 ??? 12
3. (9)Zygfryd Friedek - Opole               3   2   w   3   3    11

4. (14)Piotr Bruzda - Wrocław               1   3   3   2   2?   11
5. (4)Stanisław Tkocz - Rybnik              3   2   2   2   2?   11
6. (16)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp    2   3   2   1   2    10
7. (8)Krystian Fołtyn - Świętochłowice      2   0   2   2   2    8
8. (12)Stanisław Chorabik - Tarnów          2   1   3   1   0    7
9. (R1)Erwin Brabański - Świętochłowice     u   1   1   3        7 ???
10.(6)Antoni Woryna - Rybnik                3   0   1   0   2    6
11.(5)Jerzy Kowalski - Leszno               ?   0   2   2   1    5
12.(15)Zygmunt Malinowski - Częstochowa     0   3   1   1   0    5
13.(7)Rajmund Świtała - Bydgoszcz           1   2   0   0   1    4
14.(2)Andrzej Tanaś - Tarnów                1   2   0   w   d    3
15.(R2)Kazimierz Bury - Świętochłowice      1                    2
16.(R3)Paweł Adam - Świętochłowice                               2
17.(3)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp          u       1   0   1    0
.. (10)Józef Jarmuła - Świętochłowice       ?   1   ?   3   ?    ?
.. (11)Zbigniew Jąder - Leszno              1   0   0   ?   ?    ?

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia - Tadeusz Jabłoński                  tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 3,12,17 za 10, R2 w 7 biegu za 3, R1 w 20 biegu za 11.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA A - Turniej nr 3 - Opole 15/5/1970

1. (14)Jerzy Szczakiel - Opole              3   3   3   3   3    15
2. (11)Piotr Bruzda - Wrocław               3   3   3   3   1    13
3. (6)Zygfryd Friedek - Opole               3   2   w   3   3    11

4. (3)Antoni Woryna - Rybnik                2   2   2   3   2    11
5. (1)Stanisław Tkocz - Rybnik              u   2   2   1   3    8
6. (9)Stanisław Chorabik - Tarnów           1   3   0   1   3    8
7. (16)Erwin Brabański - Świętochłowice     1   2   1   2   2    8
8. (8)Zbigniew Jąder - Leszno               2   1   1   2   2    8
9. (5)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław          1   1   2   1   2    7
10.(7)Józef Jarmuła - Świętochłowice        w   1   3   2   d    6
11.(12)Zygmunt Malinowski - Częstochowa     2   3   1   0   0    6
12.(2)Jerzy Kowalski - Leszno               3   1   0   1   1    6
13.(15)Andrzej Tanaś - Tarnów               0   0   3   2   0    5
14.(13)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp    2   d   2   0   1    5
15.(10)Franciszek Stach - Opole             w   0   1   0   1    2
16.(4)Rajmund Świtała - Bydgoszcz           1   0   0   0   0    1

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia - Ernest Klimek                      tabela biegów

KLASYFIKACJA ELIMINACJI GRUPA A

1.  Jan Mucha - Świętochłowice           15  15  -     30
2.  Jerzy Szczakiel - Opole              9   13  15    28
3.  Piotr Bruzda - Wrocław               9   11  13    24
4.  Zygfryd Friedek - Opole              12  11  11    23
5.  Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp    11  10  5     21
6.  Antoni Woryna - Rybnik               8   6   11    19
7.  Stanisław Tkocz - Rybnik             3   11  8     19
8.  Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         12  -   7     19
---------------------------------------------------------
9.  Stanisław Chorabik - Tarnów          5   7   8     15
10. Erwin Brabański - Świętochłowice     -   7   8     15
11. Józef Jarmuła - Świętochłowice       7   -   6     13
12. Jerzy Kowalski - Leszno              -   5   6     11
13. Zygmunt Malinowski - Częstochowa     -   5   6     11
14. Zbigniew Jąder - Leszno              2   -   8     10
15. Andrzej Tanaś - Tarnów               3   3   5     8
16. Rajmund Świtała - Bydgoszcz          2   4   1     6

Wliczono dwa najlepsze wyniki.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA B - Turniej nr 1 - Toruń 8/5/1970

1. (12)Andrzej Wyglenda - Rybnik            3   3   3   3   3    15
2. (6)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   3   3   3   2    14
3. (13)Henryk Glücklich - Bydgoszcz         2   3   3   3   0    11

4. (15)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           1   3   2   2   3    11
5. (7)Jerzy Gryt - Rybnik                   1   2   2   2   3    10
6. (10)Henryk Żyto - Gdańsk                 2   2   1   3   1    9
7. (1)Zbigniew Podlecki - Gdańsk            2   2   2   0   2    8
8. (14)Stanisław Kasa - Bydgoszcz           3   u   d   1   3    7
9. (8)Wiktor Waloszek - Świętochłowice      2   2   1   2   0    7
10.(3)Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp     u   1   3   1   1    6
11.(R)Janusz Plewiński - Toruń              2   2   2            6
12.(4)Zygmunt Pytko - Tarnów                3   2   d   0        5
13.(2)Stanisław Bombik - Opole              1   1   1   0   1    4
14.(9)Jan Sulewski - Gdańsk                 1   0   2   1   0    4
15.(5)Jan Tkocz - Gdańsk                    0   1   0   d   1    2
16.(16)Bogdan Szuluk - Toruń                0   0   1            1
17.(11)Stanisław Skowron - Opole            0   0   d   1   d    1

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA B - Turniej nr 2 - Lublin 13/5/1970

1. ()Stanisław Kasa - Bydgoszcz                                  12
2. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice                             11
3. ()Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp                           10

4. ()Andrzej Wyglenda - Rybnik                                   10
5. ()Wiktor Waloszek - Świętochłowice                            9
6. ()Henryk Glücklich - Bydgoszcz                                9
7. ()Andrzej Mazur - Lublin                                      9
8. ()Stanisław Skowron - Opole                                   8
9. ()Jan Tkocz - Gdańsk                                          8
10.()Henryk Żyto - Gdańsk                                        8
11.()Edmund Migoś - Gorzów Wlkp                                  7
12.()Henryk Barylski - Lublin                                    6
13.()Jerzy Gryt - Rybnik                                         6
14.()Zbigniew Podlecki - Gdańsk                                  4
15.()Jan Sulewski - Gdańsk                                       1
16.()Stanisław Bombik - Opole                                    1

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA B - Turniej nr 3 - Tarnów 15/5/1970

1. (3)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   3   3   3   3    15
2. (1)Zygmunt Pytko - Tarnów                2   3   2   3   3    13
3. (10)Henryk Glücklich - Bydgoszcz         2   3   3   2   2    12

4. (12)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           3   3   2   1   2    11
5. (5)Wiktor Waloszek - Świętochłowice      1   2   1   1   3    8
6. (9)Andrzej Wyglenda - Rybnik             0   0   2   3   3    8
7. (4)Jerzy Gryt - Rybnik                   1   2   2   2   d    7
8. (8)Stanisław Skowron - Opole             3   0   0   3   1    7
9. (14)Zbigniew Podlecki - Gdańsk           3   0   1   2   1    7
10.(15)Stanisław Bombik - Opole             2   1   3   1   0    7
11.(7)Henryk Żyto - Gdańsk                  2   2   d   0   2    6
12.(13)Andrzej Mazur - Lublin               1   1   1   2   1    6
13.(11)Stanisław Kasa - Bydgoszcz           1   d   0   1   2    4
14.(16)Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp    u   1   3   0   0    4
15.(6)Jan Sulewski - Gdańsk                 0   2   1   0   0    3
16.(2)Jan Tkocz - Gdańsk                    0   1   0   d   1    2
17.(R1)Zbigniew Flegel - Tarnów             ns

    77:80    80:00    79:10    80:40    :
    80:20    78:40    79:50    :    :
    80:10    79:60    79:20    :    :
    79:30    77:90    80:10    :    :

Sędzia - Ernest Klimek ??? W.Jankowski      tabela biegów

KLASYFIKACJA ELIMINACJI GRUPA B

1.  Paweł Waloszek - Świętochłowice      14  11  15    29
2.  Andrzej Wyglenda - Rybnik            15  10  8     25
3.  Henryk Glücklich - Bydgoszcz         11  9   12    23
4.  Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           11  7   11    22
5.  Stanisław Kasa - Bydgoszcz           7   12  4     19
6.  Zygmunt Pytko - Tarnów               5   -   13    18
7.  Wiktor Waloszek - Świętochłowice     7   9   8     17
8.  Henryk Żyto - Gdańsk                 9   8   6     17
---------------------------------------------------------
9.  Jerzy Gryt - Rybnik                  10  6   7     17
10. Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp    6   10  4     16
11. Zbigniew Podlecki - Gdańsk           8   4   7     15
12. Stanisław Skowron - Opole            1   8   7     15
13. Andrzej Mazur - Lublin               -   9   6     15
14. Stanisław Bombik - Opole             4   1   7     11
15. Jan Tkocz - Gdańsk                   2   8   2     10
16. Jan Sulewski - Gdańsk                4   1   3     7

Wliczono dwa najlepsze wyniki.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA C - Turniej nr 4 - Bydgoszcz 22/5/1970

1. ()Jan Mucha - Świętochłowice             3   3   3   3   3    15
2. ()Zygfryd Friedek - Opole                                     14
3. ()Antoni Woryna - Rybnik                                      13

4. ()Stanisław Tkocz - Rybnik                                    12
5. ()Jerzy Szczakiel - Opole                                     10
6. ()Stanisław Skowron - Opole                                   10
7. ()Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp                           9
8. ()Piotr Bruzda - Wrocław                                      6
9. ()Jan Tkocz - Gdańsk                                          6
10.()Stanisław Bombik - Opole                                    6
11.()Andrzej Koselski - Bydgoszcz                                6
12.()Andrzej Mazur - Lublin                                      5
13.()Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp                           4
14.()Jerzy Dobrzański - Bydgoszcz                                2
15.()Jerzy Trzeszkowski - Wrocław                                1
16.()Marian Zaranek - Bydgoszcz                                  1
17.()Zbigniew Podlecki - Gdańsk                                  0
18.()Bogumił Brzeziński - Bydgoszcz                              0

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA C - Turniej nr 5 - Wrocław 24/5/1970

1. (7)Piotr Bruzda - Wrocław                3   3   3   3   3    15
2. (10)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         1   3   2   3   3    12
3. (12)Jan Mucha - Świętochłowice           3   d   3   2   2    10

4. (5)Antoni Woryna - Rybnik                1   3   1   2   3    10
5. (2)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp     0   2   2   3   2    9
6. (13)Stanisław Tkocz - Rybnik             2   2   1   1   3    9
7. (6)Bohdan Jaroszewicz - Wrocław          2   0   2   3   1    8
8. (9)Stanisław Skowron - Opole             2   1   3   1   1    8
9. (1)Jerzy Szczakiel - Opole               2   0   3   w   2    7
10.(3)Adolf Słaboń - Wrocław                3   1   2   0   0    6
11.(4)Stanisław Bombik - Opole              1   3   0   2   w    6
12.(14)Jan Tkocz - Gdańsk                   3   1   0   1   1    6
13.(11)Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp    0   2   1   0   2    5
14.(8)Zygfryd Friedek - Opole               w   w   1   2   w    3
15.(15)Stanisław Nowak - Wrocław            1   0   0   d        1
16.(16)Zygmunt Antos - Wrocław              0   d   0   1   0    1
   (R1)Jan Michalak - Wrocław               1

    79:10    77:60    79:00    78:20    77:60
    77:20    77:40    78:80    78:20    78:00
    78:00    77:60    78:20    78:00    78:00
    78:40    82:40    78:00    78:60    79:40

Sędzia - R.Zadorecki                        tabela biegów
Zmiany: R1 w 17 biegu za 15.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA C - Turniej nr 6 Puchar XXV-lecia Zakładów Mechanicznych "Gorzów" - Gorzów Wlkp 3/6/1970

1. (4)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp     2   3   3   3   3    14
2. (13)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           3   2   2   3   3    13
3. (2)Piotr Bruzda - Wrocław                3   1   2   2   3    11

4. (7)Zygfryd Friedek - Opole               2   2   1   3   2    10
5. (1)Stanisław Tkocz - Rybnik              d   3   2   1   3    9
6. (6)Stanisław Skowron - Opole             3   2   3   1   w    9
7. (3)Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp     1   3   3   w   w    7
8. (5)Stanisław Bombik - Opole              0   1   1   3   2    7
9. (12)Jerzy Szczakiel - Opole              u   w   3   2   2    7
10.(14)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         2   3   2   w   w    7
11.(9)Antoni Woryna - Rybnik                3   d   0   2   1    6
12.(8)Andrzej Mazur - Lublin                1   1   1   1   2    6
13.(11)Wojciech Jurasz - Gorzów Wlkp        2   1   1   0        4
14.(16)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         0   2   2       0    4
15.(10)Jan Sulewski - Gdańsk                1   0   0   0   1    2
16.(15)Jan Tkocz - Gdańsk                   1   0   0   0   0    1
17.(R)Ryszard Raczyński - Gorzów WLkp       0   1                1

    74:30    75:70    75:30    76:10    76:60
    76:00    74:50    75:90    75:30    75:80
    77:20    75:10    75:00    77:60    ??:??
    75:50    74:20    75:80    75:60    ??:??

Sędzia -                                    tabela biegów
Zmiany: R w 9 biegu za 16, w 20 biegu za 11.
Edmund Migoś zastąpił Jana Muchę i jego punkty nie były wliczane do punktacji rozgrywek Złotego Kasku, gdyż był klasyfikowany w rozgrywkach grupy D.

KLASYFIKACJA ELIMINACJI GRUPA C

1.  Piotr Bruzda - Wrocław               6   15  11    26
2.  Jan Mucha - Świętochłowice           15  10  -     25
3.  Zygfryd Friedek - Opole              14  3   10    24
4.  Antoni Woryna - Rybnik               13  10  6     23
5.  Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp    4   9   14    23
6.  Stanisław Tkocz - Rybnik             12  9   9     21
7.  Stanisław Skowron - Opole            10  8   9     19
8.  Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         1   12  7     19
9.  Jerzy Szczakiel - Opole              10  7   7     17
10. Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp    9   5   7     16
11. Stanisław Bombik - Opole             6   6   7     13
12. Jan Tkocz - Gdańsk                   6   6   1     12
13. Andrzej Mazur - Lublin               5   -   6     11

Wliczono dwa najlepsze wyniki.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA D - Turniej nr 7 - Gdańsk 22/5/1970

1. ()Andrzej Wyglenda - Rybnik                                   14
2. ()Henryk Glücklich - Bydgoszcz                                14
3. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice                             12

4. ()Józef Jarmuła - Świętochłowice                              12
5. ()Edmund Migoś - Gorzów Wlkp                                  11
6. ()Stanisław Kasa - Bydgoszcz                                  10
7. ()Henryk Żyto - Gdańsk                                        9
8. ()Stanisław Chorabik - Tarnów                                 7
9. ()Zygmunt Malinowski - Częstochowa                            6
10.()Jerzy Kowalski - Leszno                                     6
11.()Zbigniew Jąder - Leszno                                     5
12.()Roman Wieczorek - Gdańsk                                    5
13.()Erwin Brabański - Świętochłowice                            5
14.()Rajmund Świtała - Bydgoszcz                                 3
15.()Andrzej Tanaś - Tarnów                                      1

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA D - Turniej nr 8 - Częstochowa 24/5/1970

1. (1)Andrzej Wyglenda - Rybnik             3   3   3   3   3    15
2. (12)Paweł Waloszek - Świętochłowice                           13
3. (8)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp                                 12

4. (4)Andrzej Tanaś - Tarnów                                     8
5. (7)Henryk Glücklich - Bydgoszcz                               8
6. (6)Zygmunt Malinowski - Częstochowa                           8
7. (?)Marek Cieślak - Częstochowa                                8
8. (13)Henryk Żyto - Gdańsk                                      7
9. (9)Zbigniew Jąder - Leszno                                    7
10.(2)Stanisław Kasa - Bydgoszcz                                 6
11.(14)Rajmund Świtała - Bydgoszcz                               6
12.(16)Jerzy Kowalski - Leszno                                   6
13.(5)Wiktor Waloszek - Świętochłowice                           5
14.(?)Zygmunt Pytko - Tarnów                                     4
15.(?)Erwin Brabański - Świętochłowice                           4
16.(11)Józef Jarmuła - Świętochłowice                            3

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA D - Turniej nr 9 - Łódź 28/5/1970

1. (2)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          3   3   3   3   3    15
2. (13)Paweł Waloszek - Świętochłowice      3   3   3   2   2    13
3. (14)Zygmunt Pytko - Tarnów               2   2   3   3   3    13

4. (3)Józef Jarmuła - Świętochłowice        1   3   2   3   3    12
5. (7)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp            3   2   2   2   2    11
6. (4)Stanisław Kasa - Bydgoszcz            0   3   1   3   2    9
7. (1)Henryk Żyto - Gdańsk                  2   2   2   0   3    9
8. (6)Zbigniew Jąder - Leszno               2   1   3   2   1    9
9. (16)Zygmunt Malinowski - Częstochowa     1   2   1   2   0    6
10.(9)Wiktor Waloszek - Świętochłowice      2   1   1   1   1    6
11.(8)Jerzy Kowalski - Leszno               1   1   0   1   2    5
12.(10)Erwin Brabański - Świętochłowice     3   0   0   0   1    4
13.(5)Andrzej Tanaś - Tarnów                0   0   2   1   0    3
14.(11)Stanisław Chorabik - Tarnów          1   1   0   0   1    3
15.(12)Kazimierz Pakulski - Łódź            0   0   1   1   0    2
16.(15)Rajmund Świtała - Bydgoszcz          0   0   0   0   0    0

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

KLASYFIKACJA ELIMINACJI GRUPA D

1.  Henryk Glücklich - Bydgoszcz         14  8   15    29
2.  Andrzej Wyglenda - Rybnik            14  15  -     29
3.  Paweł Waloszek - Świętochłowice      12  13  13    26
4.  Józef Jarmuła - Świętochłowice       12  3   12    24
5.  Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           11  12  11    23
6.  Stanisław Kasa - Bydgoszcz           10  6   9     19
7.  Henryk Żyto - Gdańsk                 9   7   9     18
8.  Zygmunt Pytko - Tarnów               -   4   13    17
9.  Zbigniew Jąder - Leszno              5   7   9     16
10. Zygmunt Malinowski - Częstochowa     6   8   6     14
11. Jerzy Kowalski - Leszno              6   6   5     12
12. Wiktor Waloszek - Świętochłowice     -   5   6     11
13. Andrzej Tanaś - Tarnów               1   8   3     11
14. Stanisław Chorabik - Tarnów          7   -   3     10
15. Erwin Brabański - Świętochłowice     5   4   4     9
16. Rajmund Świtała - Bydgoszcz          3   6   0     9

Wliczono dwa najlepsze wyniki.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ELIMINACJI ZŁOTEGO KASKU 1970

1.  Paweł Waloszek - Świętochłowice      29  26    55
2.  Jan Mucha - Świętochłowice           30  25    55
3.  Andrzej Wyglenda - Rybnik            25  29    54
4.  Henryk Glücklich - Bydgoszcz         23  29    52
5.  Piotr Bruzda - Wrocław               24  26    50
6.  Zygfryd Friedek - Opole              23  24    47
7.  Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           22  23    45
8.  Jerzy Szczakiel - Opole              28  17    45
9.  Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp    21  23    44
10. Antoni Woryna - Rybnik               19  23    42
11. Stanisław Tkocz - Rybnik             19  21    40
12. Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         19  19    38
13. Stanisław Kasa - Bydgoszcz           19  19    38
14. Józef Jarmuła - Świętochłowice       13  24    37
15. Henryk Żyto - Gdańsk                 17  18    35
16. Zygmunt Pytko - Tarnów               17  17    34
17. Stanisław Skowron - Opole            15  19    34

18. Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp    16  16    32
19. Wiktor Waloszek - Świętochłowice     17  11    28

Wliczono wyniki uzyskane w grupach A lub B plus wyniki w grupach C lub D.
Szesnastu najlepszych zawodników uzyskało prawo uczestnictwa w turniejach finałowych.
Andrzej Pogorzelski został zawieszony za przekroczenie przepisów celnych po powrocie
z Anglii i nie wystąpił w turniejach finałowych.

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 1 - Leszno 14/6/1970

1. (11)Henryk Glücklich - Bydgoszcz         1   2   3   3   3    12
2. (5)Jerzy Szczakiel - Opole               0   3   3   3   2    11
3. (4)Stanisław Kasa - Bydgoszcz            2   2   2   3   1    10

4. (15)Antoni Woryna - Rybnik               2   3   -   3   1    9
5. (1)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   1   1   1   3    9
6. (6)Andrzej Wyglenda - Rybnik             2   3   2   0   1    8
7. (9)Henryk Żyto - Gdańsk                  2   2   -   2   2    8
8. (3)Zygmunt Pytko - Tarnów                0   1   3   0   3    7
9. (8)Piotr Bruzda - Wrocław                3   3   1   -   -    7
10.(13)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           3   0   0   2   2    7
11.(2)Zygfryd Friedek - Opole               1   2   2   1   1    7
12.(16)Jan Mucha - Świętochłowice           0   1   0   2   3    6
13.(10)Józef Jarmuła - Świętochłowice       3   -   1   1   2    6
14.(14)Stanisław Skowron - Opole            1   1   2   2   0    6
15.(7)Stanisław Tkocz - Rybnik              1   -   3   1   -    5
16.(12)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         -   0   -   -   -    0
   (17)Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp    ns
   (18)Wiktor Waloszek - Świętochłowice     ns

Numery startowe zawodników chyba nie w 100% prawidłowe.

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia - Wolniak                            tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 2 - Świętochłowice 19/6/1970

1. (1)Jan Mucha - Świętochłowice            3   2   3   3   3    14
2. (12)Paweł Waloszek - Świętochłowice      3   3   3   d   3    12
3. (13)Jerzy Szczakiel - Opole              3   1   3   3   2    12

4. (7)Andrzej Wyglenda - Rybnik             3   3   1   2   3    12
5. (9)Józef Jarmuła - Świętochłowice        0   3   3   3   2    11
6. (8)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          2   1   2   2   2    9
7. (4)Henryk Żyto - Gdańsk                  1   0   2   2   3    8
8. (16)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         2   2   0   3   1    8
9. (10)Zygfryd Friedek - Opole              2   3   0   3   0    8
10.(3)Antoni Woryna - Rybnik                2   2   0   0   1    5
11.(6)Stanisław Kasa - Bydgoszcz            0   2   2   0   0    4
12.(5)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp            1   0   0   1   2    4
13.(15)Stanisław Skowron - Opole            1   0   2   1   0    4
14.(11)Stanisław Tkocz - Rybnik             1   1   1   1   0    4
15.(14)Zygmunt Pytko - Tarnów               0   0   1   1   1    3
16.(2)Piotr Bruzda - Wrocław                0   0   1   0   0    1
   (R1)Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp    ns
   (R2)Wiktor Waloszek - Świętochłowice     ns

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia - Rościsław Słowiecki                tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 3 - Rybnik 26/6/1970

1. (11)Antoni Woryna - Rybnik               2   3   3   3   3    14
2. (12)Jan Mucha - Świętochłowice           3   2   1   3   3    12
3. (13)Paweł Waloszek - Świętochłowice      3   2   3   1   2    11

4. (6)Józef Jarmuła - Świętochłowice        3   2   1   3   1    10
5. (14)Zygfryd Friedek - Opole              2   3   1   1   2    9
6. (2)Andrzej Wyglenda - Rybnik             2   1   2   2   2    9
7. (1)Jerzy Szczakiel - Opole               3   3   d   2   0    8
8. (15)Zygmunt Pytko - Tarnów               d   2   3   1   2    8
9. (16)Stanisław Kasa - Bydgoszcz           1   0   2   2   3    8
10.(8)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław          d   3   3   0   1    7
11.(3)Stanisław Tkocz - Rybnik              1   1   0   3   d    5
12.(10)Stanisław Skowron - Opole            1   0   0   1   3    5
13.(9)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp            0   0   2   2   1    5
14.(5)Henryk Żyto - Gdańsk                  2   1   d   d   1    4
15.(7)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          1   0   2   0   0    3
16.(4)Piotr Bruzda - Wrocław                0   1   1   0   0    2

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 4 - Bydgoszcz 3/7/1970

1. (3)Andrzej Wyglenda - Rybnik             3   3   3   3   2    14
2. (13)Jan Mucha - Świętochłowice           3   3   2   2   3    13
3. (9)Jerzy Szczakiel - Opole               3   1   2   2   3    11

4. (15)Antoni Woryna - Rybnik               2   0   2   3   3    10
5. (4)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          0   3   3   0   3    9
6. (2)Stanisław Kasa - Bydgoszcz            2   3   1   3   0    9
7. (7)Stanisław Tkocz - Rybnik              3   2   0   2   2    9
8. (1)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp            1   2   2   3   2    10 lub 9
9. (5)Józef Jarmuła - Świętochłowice        1   0   3   2   2    8
10.(6)Zygfryd Friedek - Opole               2   2   3       0    7
11.(8)Paweł Waloszek - Świętochłowice       0   2   1   1   1    6
12.(16)Henryk Żyto - Gdańsk                 1   1   1   1   1    5
13.(10)Zygmunt Pytko - Tarnów               2   0   1   0   0    3
14.(11)Stanisław Skowron - Opole            1   1   0   0   1    3
15.(14)Piotr Bruzda - Wrocław               0   1   0   0   0    1
16.(12)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         0   0                0
17.(R1)Marian Zaranek - Bydgoszcz           0   1   1   1        3

    76:00    ??:??    75:60    77:20    76:20
    77:20    75:00    75:20    76:60    ??:??
    75:00    76:20    ??:??    75:00    77:80
    76:20    75:20    75:20    ??:??    ??:??

Sędzia -                                    tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 13,19 za 12, R1 w 16 biegu za 6.

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 5 - Gorzów Wlkp 10/7/1970

1. (14)Andrzej Wyglenda - Rybnik            3   3   3   3   2    14
2. (8)Jan Mucha - Świętochłowice            3   3   0   3   3    12
3. (9)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   2   2   3   2    12

4. (10)Zygfryd Friedek - Opole              w   2   3   3   2    10
5. (3)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          2   3   1   2   1    9
6. (11)Jerzy Padewski - Gorzów Wlkp         u   0   3   2   3    8
7. (7)Antoni Woryna - Rybnik                2   2   1   0   3    8
8. (12)Stanisław Kasa - Bydgoszcz           2   w   2   2   2    8
9. (5)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp            1   1   3   1   1    7
10.(16)Piotr Bruzda - Wrocław               2   2   2   0   1    7
11.(13)Jerzy Szczakiel - Opole              0   3   w   u   3    6
12.(2)Józef Jarmuła - Świętochłowice        3   1   1   1   u    6
13.(4)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław          d   1   2   2   0    5
14.(15)Stanisław Tkocz - Rybnik             1   1   0   1   d    3
15.(1)Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp     0   0   1   1   1    3
16.(6)Stanisław Skowron - Opole             0   0   d   0   0    0

    75:70    75:00    74:00    74:80    75:50
    75:80    74:20    74:20    75:20    75:00
    76:00    75:20    74:00    75:60    75:00
    74:60    74:80    75:40    75:00    75:20

Sędzia - Andrzej Szurkowski                 tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 6 - Opole 31/7/1970

1. (11)Antoni Woryna - Rybnik               3   3   0   3   3    12
2. (2)Zygfryd Friedek - Opole               2   3   3   1   3    12
3. (4)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   3   3   2   0    11

4. (7)Stanisław Skowron - Opole             3   2   2   3   1    11
5. (13)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           2   3   w   2   2    9
6. (9)Jan Mucha - Świętochłowice            2   2   3   1   w    8
7. (6)Zygmunt Pytko - Tarnów                d   1   3   3   0    7
8. (5)Jerzy Szczakiel - Opole               1   1   2   1   2    7
9. (14)Stanisław Kasa - Bydgoszcz           1   2   2   1   1    7
10.(16)Henryk Glücklich - Bydgoszcz         0   0   1   3   2    6
11.(1)Józef Jarmuła - Świętochłowice        0   0   2   2   2    6
12.(10)Piotr Bruzda - Wrocław               0   0   d   2   3    5
13.(8)Jerzy Gryt - Rybnik                   2   2   1   0   u    5
14.(15)Andrzej Wyglenda - Rybnik            3   1   1   0        5
15.(12)Henryk Żyto - Gdańsk                 1   1   0   d   3    5
16.(3)Zbigniew Podlecki - Gdańsk            1   0   0   0        1
17.(17)Jan Kozubski - Opole                 1   1
18.(18)Stefan Warzecha - Opole              ns

    76:50    76:00    76:50    76:50    77:00
    77:00    76:50    77:50    76:50    77:50
    76:00    76:00    77:50    77:00    76:50
    75:50    76:00    76:50    76:00    76:00

Sędzia - Ernest Klimek                      tabela biegów
Zmiany: 17 w 17 biegu za 15, 17 w 19 biegu za 3.

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 7 - Puchar Przechodni Wrocławskiego Klubu Dziennikarzy Sportowych - Wrocław 7/8/1970

1. (5)Paweł Waloszek - Świętochłowice       1   2   3   3   3    12
2. (15)Henryk Glücklich - Bydgoszcz         3   3   2   3   1    12
3. (6)Zygfryd Friedek - Opole               2   3   3   1   2    11

4. (1)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp            2   3   2   2   2    11
5. (7)Zygmunt Pytko - Tarnów                0   1   3   3   3    10
6. (3)Antoni Woryna - Rybnik                3   0   2   2   3    10
7. (10)Andrzej Wyglenda - Rybnik            2   2   2   1   3    10
8. (9)Jerzy Szczakiel - Opole               3   1   3   2   d    9
9. (8)Stanisław Kasa - Bydgoszcz            3   2   1   1   0    7
10.(4)Jan Mucha - Świętochłowice            w   3   0   1   2    6
11.(2)Stanisław Skowron - Opole             1   0   1   3   1    6
12.(11)Zbigniew Podlecki - Gdańsk           0   2   0   2   1    5
13.(16)Jerzy Gryt - Rybnik                  2   0   1   0   2    5
14.(12)Piotr Bruzda - Wrocław               1   1   d   d   1    3
15.(14)Wiktor Waloszek - Świętochłowice     1   1   0   1   0    3
16.(13)Henryk Żyto - Gdańsk                 0   0   0   d   0    0

    78:00    77:00    77:40    77:80    77:80
    77:80    77:20    77:00    77:80    76:80
    77:80    77:00    77:00    78:00    77:60
    77:40    78:00    77:00    78:00    78:40

Sędzia - Rościsław Słowiecki                tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 8 - Gdańsk 9/10/1970

1. (16)Paweł Waloszek - Świętochłowice      1   3   3   3   3    13
2. (5)Jan Mucha - Świętochłowice            3   3   2   2   3    13
3. (13)Józef Jarmuła - Świętochłowice       2   2   3   3   3    13

4. (4)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław          3   2   2   3   2    12
5. (14)Zbigniew Podlecki - Gdańsk           3   3   2   3   d    11
6. (11)Andrzej Wyglenda - Rybnik            1   3   2   2   1    9
7. (2)Leszek Marsz - Gdańsk                 1   2   3   0   2    8
8. (15)Wiktor Waloszek - Świętochłowice     0   2   1   1   3    7
9. (12)Henryk Glücklich - Bydgoszcz         3   1   0   2   1    7
10.(10)Stanisław Kasa - Bydgoszcz           2   1   0   1   2    6
11.(6)Piotr Bruzda - Wrocław                2   0   1   2   0    5
12.(7)Antoni Woryna - Rybnik                1   1   1   1   1    5
13.(8)Henryk Żyto - Gdańsk                  u   0   3   1   wzd  4
14.(1)Jan Tkocz - Gdańsk                    2   0   0   0   1    3
15.(R1)Jan Sulewski - Gdańsk                0   2                2
16.(R2)Jan Gągolewicz - Gdańsk              1   0   0            1
17.(9)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp            u   1                1
18.(3)Zygmunt Pytko - Tarnów                0   0   d            0

    79:10    82:00    80:30    79:50    80:90
    81:00    81:00    79:60    81:00    81:20
    79:50    81:10    80:50    81:00    81:10
    81:10    81:20    80:00    81:30    81:50

Sędzia - Irena Nadolna                      tabela biegów
Zmiany: R2 w biegach 11,16,18 za 9, R1 w biegach 15,19 za 3.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA 10. EDYCJI ZŁOTEGO KASKU 1970

1.  Jan Mucha - Świętochłowice           6   14  12  13  12  8   6   13    72
2.  Paweł Waloszek - Świętochłowice      9   12  11  6   12  11  12  13    71
3.  Andrzej Wyglenda - Rybnik            8   12  9   14  14  5   10  9     68

4.  Antoni Woryna - Rybnik               9   5   14  10  8   12  10  5     63
5.  Henryk Glücklich - Bydgoszcz         12  9   3   9   9   6   12  7     58
6.  Jerzy Szczakiel - Opole              11  12  8   11  6   7   9   -     58
7.  Zygfryd Friedek - Opole              7   7   9   7   10  12  11  -     56
8.  Józef Jarmuła - Świętochłowice       6   11  10  8   6   6   -   13    54
9.  Stanisław Kasa - Bydgoszcz           10  4   8   9   8   7   7   6     49
10. Edmund Migoś - Gorzów Wlkp           7   4   5   10  7   9   11  1     49
11. Zygmunt Pytko - Tarnów               7   3   8   3   -   7   10  0     38
12. Stanisław Skowron - Opole            6   4   5   3   0   11  6   -     35
13. Henryk Żyto - Gdańsk                 8   8   4   5   -   5   0   4     34
14. Jerzy Trzeszkowski - Wrocław         0   7   7   0   5   -   -   12    31
15. Piotr Bruzda - Wrocław               7   2   2   1   7   5   3   5     29
16. Stanisław Tkocz - Rybnik             5   4   5   9   3   -   -   -     26
17. Zbigniew Podlecki - Gdańsk           -   -   -   -   -   1   5   11    17
18. Jerzy Gryt - Rybnik                  -   -   -   -   -   5   5   -     10
19. Wiktor Waloszek - Świętochłowice     -   -   -   -   -   -   3   7     10
20. Jerzy Padewski - Gorzów Wlkp         -   -   -   -   8   -   -   -     8
21. Leszek Marsz - Gdańsk                -   -   -   -   -   -   -   8     8
22. Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp    -   -   -   -   3   -   -   -     3
23. Jan Tkocz - Gdańsk                   -   -   -   -   -   -   -   3     3
24. Jan Sulewski - Gdańsk                -   -   -   -   -   -   -   2     2

Odliczono dwa najgorsze wyniki.

 Powrót