I RUNDA - ELIMINACYJNA - GRUPA 1

Turniej nr 1 - Gdańsk 3/5/1973

1. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           13
2. ()Piotr Pyszny - Rybnik                                       12
3. ()Franciszek Stach - Opole                                    12

4. ()Jerzy Wilim - Rybnik                                        11
5. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            11
6. ()Jan Gągolewicz - Gdańsk                                     10
7. ()Krzysztof Siudek - Gdańsk                                   10
8. ()Krzysztof Kałuża - Wrocław                                  7
9. ()Jan Grabowski - Zielona Góra                                6
10.()Czesław Goszczyński - Częstochowa                           5
11.()Czesław Piwosz - Leszno                                     5
12.()Roman Janczuro - Toruń                                      5
13.()Jerzy Bożyk - Częstochowa                                   4
14.()Zbigniew Rogala - Łódź                                      4
15.()Bogdan Skrobisz - Gdańsk                                    2
16.()Tadeusz Gortat - Łódź                                       2
17.()Roman Jóźwiak - Gorzów Wlkp                                 2
18.()Janusz Gos - Opole                                          0

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 2 - Wrocław 7/5/1973

1. ()Jerzy Bożyk - Częstochowa                                   14
2. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           13
3. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            12

4. ()Krzysztof Kałuża - Wrocław                                  11
5. ()Jerzy Wilim - Rybnik                                        10
6. ()Franciszek Stach - Opole                                    10
7. ()Piotr Pyszny - Rybnik                                       9
8. ()Bogdan Skrobisz - Gdańsk                                    8
9. ()Janusz Gos - Opole                                          7
10.()Czesław Goszczyński - Częstochowa                           7
11.()Zbigniew Rogala - Łódź                                      6
12.()Tadeusz Gortat - Łódź                                       4
13.()Jan Gągolewicz - Gdańsk                                     3
14.()Czesław Piwosz - Leszno                                     2
15.()Roman Jóźwiak - Gorzów Wlkp                                 1
16.()Krzysztof Siudek - Gdańsk                                   0

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 3 - Łódź 10/5/1973

1. ()Tadeusz Gortat - Łódź                  3   3   3   3   3    15
2. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           13
3. ()Jerzy Bożyk - Częstochowa                                   13

4. ()Franciszek Stach - Opole                                    10
5. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            9
6. ()Jerzy Wilim - Rybnik                                        9
7. ()Jan Grabowski - Zielona Góra                                7
8. ()Jan Gągolewicz - Gdańsk                                     7
9. ()Czesław Goszczyński - Częstochowa                           7
10.()Piotr Pyszny - Rybnik                                       6
11.()Roman Janczuro - Toruń                                      6
12.()Krzysztof Siudek - Gdańsk                                   5
13.()Roman Jóźwiak - Gorzów Wlkp                                 4
14.()Krzysztof Kałuża - Wrocław                                  3
15.()Czesław Piwosz - Leszno                                     3
16.()Zbigniew Rogala - Łódź                                      2
17.()Janusz Gos - Opole                                          1

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 4 - Toruń 31/5/1973

1. (9)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp     3   2   2   3   3    13
2. (5)Czesław Goszczyński - Częstochowa     0   3   3   3   3    12
3. (8)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra      2   0   3   3   3    11

4. (15)Jerzy Bożyk - Częstochowa            3   2   2   2   2    11
5. (16)Roman Janczuro - Toruń               2   3   3   0   2    10
6. (7)Franciszek Stach - Opole              1   3   3   1   1    9
7. (4)Piotr Pyszny - Rybnik                 3   2   1   1   2    9
8. (3)Roman Jóźwiak - Gorzów Wlkp           2   1   1   2   3    9
9. (1)Czesław Piwosz - Leszno               0   1   2   3   ns   6
10.(6)Jan Grabowski - Zielona Góra          3   0   0   0   2    5
11.(2)Krzysztof Kałuża - Wrocław            0   3   1   1   0    5
12.(14)Zbigniew Rogala - Łódź               1   2   0   2   ns   5
13.(R1)Bogdan Skrobisz - Gdańsk             2   2   0            4
14.(10)Jan Gągolewicz - Gdańsk              2   0   0   1   1    4
15.(12)Tadeusz Gortat - Łódź                1   1   0   0   1    3
16.(11)Krzysztof Siudek - Gdańsk            0   0   1   0   1    2
17.(13)Janusz Gos - Opole                   0   0                0

    78:40    76:80    78:60    78:80    77:60
    77:50    79:40    77:80    78:80    77:80
    77:20    77:40    78:00    78:00    ??:??
    78:00    78:50    78:00    78:80    ??:??

Sędzia - Mieczysław Ropek                   tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 12,14,19 za 13.

(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA I RUNDY - GRUPA 1

1.  Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp    13  13  13  13    39
2.  Jerzy Bożyk - Częstochowa            4   14  13  11    38
3.  Franciszek Stach - Opole             12  10  10  9     32
4.  Zbigniew Filipiak - Zielona Góra     11  12  9   11    32
5.  Piotr Pyszny - Rybnik                12  9   6   9     30
6.  Jerzy Wilim - Rybnik                 11  10  9   -     30
7.  Czesław Goszczyński - Częstochowa    5   7   7   12    26
8.  Krzysztof Kałuża - Wrocław           7   11  3   5     23

9.  Tadeusz Gortat - Łódź                2   4   15  3     22
10. Roman Janczuro - Toruń               5   -   6   10    21
11. Jan Gągolewicz - Gdańsk              10  3   7   4     21
12. Jan Grabowski - Zielona Góra         6   -   7   5     18
13. Krzysztof Siudek - Gdańsk            10  0   5   2     17
14. Roman Jóźwiak - Gorzów Wlkp          2   1   4   9     15
15. Zbigniew Rogala - Łódź               4   6   2   5     15
16. Czesław Piwosz - Leszno              5   2   3   6     14
17. Bogdan Skrobisz - Gdańsk             2   8   -   4     14
18. Janusz Gos - Opole                   0   7   1   0     8

Odliczono jeden najgorszy wynik.

I RUNDA - ELIMINACYJNA - GRUPA 2

Turniej nr 1 - Tarnów 3/5/1973

1. ()Marian Wardzała - Tarnów               3   3   3   3   3    15
2. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                13
3. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa                            12

4. ()Zbigniew Malinowski - Bydgoszcz                             10 lub 11
5. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            9 lub 10
6. ()Stanisław Bartnik - Tarnów                                  9
7. ()Leszek Papakul - Gdańsk                                     8
8. ()Kazimierz Bury - Świętochłowice                             7
11.()Antoni Baran - Rzeszów                                      5
12.()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             4
14.()Józef Łabędź - Tarnów                                       3

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 2 - Lublin 10/5/1973

1. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa       3   3   3   3   3    15
2. ()Marian Wardzała - Tarnów                                    14
3. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            13

4. ()Kazimierz Bury - Świętochłowice                             10
5. ()Leszek Papakul - Gdańsk                                     9
6. ()Zbigniew Studziński - Lublin                                9
7. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                8
8. ()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             7
9. ()Antoni Baran - Rzeszów                                      7
12.()Zbigniew Malinowski - Bydgoszcz                             5
14.()Józef Łabędź - Tarnów                                       4

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 3 - Rzeszów 24/5/1973

1. ()Grzegorz Kuźniar - Rzeszów                                  14
2. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            13
3. ()Marian Wardzała - Tarnów                                    13

4. ()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             12
5. ()Kazimierz Bury - Świętochłowice                             10
6. ()Jerzy Kniaź - Rzeszów                                       9
7. ()Antoni Baran - Rzeszów                                      8
8. ()Zbigniew Studziński - Lublin                                6
10.()Józef Łabędź - Tarnów                                       3

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 4 - Gniezno 31/5/1973

1. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp           3   3   3   3   3    15
2. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            13
3. ()Kazimierz Bury - Świętochłowice                             13

4. ()Wojciech Kaczmarek - Gniezno                                12
5. ()Zbigniew Studziński - Lublin                                11
6. ()Eugeniusz Błaszak - Gniezno                                 9
7. ()Leszek Papakul - Gdańsk                                     9
8. ()Antoni Baran - Rzeszów                                      8
9. ()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             8
14.()Andrzej Jurczyński - Częstochowa                            2
15.()Zbigniew Malinowski - Bydgoszcz                             1

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

KLASYFIKACJA KOŃCOWA I RUNDY - GRUPA 2

1.  Marian Wardzała - Tarnów             15  14  13  -     42
2.  Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp     9   13  13  13    39
3.  Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         13  8   -   15    36
4.  Kazimierz Bury - Świętochłowice      7   10  10  13    33
5.  Andrzej Jurczyński - Częstochowa     12  15  -   2     29
6.  Jacek Goerlitz - Świętochłowice      4   7   12  8     27
7.  Zbigniew Studziński - Lublin         -   9   6   11    26
8.  Leszek Papakul - Gdańsk              8   9   -   9     26

9.  Antoni Baran - Rzeszów               5   7   8   8     22
10. Zbigniew Malinowski - Bydgoszcz      10  5   -   1     16
11. Józef Łabędź - Tarnów                3   4   3   -     10

Odliczono jeden najgorszy wynik.


II RUNDA - FINAŁOWA

Turniej nr 1 - Łódź 14/6/1973

1. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            14
2. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                14
3. ()Jerzy Bożyk - Częstochowa                                   11

4. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           11
5. ()Piotr Pyszny - Rybnik                                       11
6. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            9
7. ()Franciszek Stach - Opole                                    8
8. ()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             8
9. ()Czesław Goszczyński - Częstochowa                           7
10.()Tadeusz Gortat - Łódź                                       7
11.()Zbigniew Studziński - Lublin                                6
12.()Kazimierz Bury - Świętochłowice                             6
15.()Leszek Papakul - Gdańsk                                     2

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 2 - Tarnów 26/7/1973

1. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa       3   3   3   3   3    15
2. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           13
3. ()Zbigniew Studziński - Lublin                                11

4. ()Piotr Pyszny - Rybnik                                       11
5. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            10
6. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                10
7. ()Franciszek Stach - Opole                                    9
8. ()Jerzy Bożyk - Częstochowa                                   8
9. ()Czesław Goszczyński - Częstochowa                           7
10.()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            7
11.()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             4
13.()Kazimierz Bury - Świętochłowice                             3
14.()Leszek Papakul - Gdańsk                                     3
15.()Tadeusz Gortat - Łódź                                       2

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 3 - Zielona Góra 2/8/1973

1. (13)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra     3   3   3   3   3    15
2. (2)Piotr Pyszny - Rybnik                 3   3   3   2   3    14
3. (6)Andrzej Jurczyński - Częstochowa      3   2   3   3   2    13

4. (11)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         3   3   2   1   3    12
5. (12)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp     2   3   2   3   1    11
6. (16)Jerzy Bożyk - Częstochowa            2   2   1   3   1    9
7. (14)Roman Janczuro - Toruń               1   0   3   2   2    8
8. (1)Franciszek Stach - Opole              2   2   0   0   3    7
9. (10)Jacek Goerlitz - Świętochłowice      1   1   2   1   2    7
10.(7)Kazimierz Bury - Świętochłowice       2   1   1   1   2    7
11.(3)Zbigniew Studziński - Lublin          1   2   2   0   0    5
12.(5)Czesław Goszczyński - Częstochowa     0   1   1   2   1    5
15.(15)Leszek Papakul - Gdańsk              0   0   0   1   0    1
16.(9)Tadeusz Gortat - Łódź                 0   0   0   0   0    0

    75:30    ??:??    77:30    ??:??    ??:??
    76:00    ??:??    76:80    75:40    ??:??
    ??:??    76:60    ??:??    76:80    ??:??
    76:00    76:80    76:80    ??:??    76:80

Sędzia - Tadeusz Mirecki                    tabela biegów

(źródło informacji - Witold Łukowski)

Turniej nr 4 - Gniezno 9/8/1973

1. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa       3   3   3   3   3    15
2. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                14
3. ()Jerzy Bożyk - Częstochowa                                   10

4. ()Piotr Pyszny - Rybnik                                       10
5. ()Czesław Goszczyński - Częstochowa                           10
6. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            9
8. ()Zbigniew Studziński - Lublin                                9
13.()Tadeusz Gortat - Łódź                                       3
14.()Leszek Papakul - Gdańsk                                     3
15.()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            2

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 5 - Lublin 16/8/1973

1. ()Piotr Pyszny - Rybnik                  3   3   3   3   3    15
2. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                14
3. ()Zbigniew Studziński - Lublin                                13

4. ()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             11
5. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            10
6. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            9
8. ()Kazimierz Bury - Świętochłowice                             8
9. ()Leszek Papakul - Gdańsk                                     8
14.()Tadeusz Gortat - Łódź                                       3

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 6 - Częstochowa 30/8/1973

1. (1)Jerzy Bożyk - Częstochowa             3   3   3   3   3    15
2. (12)Czesław Goszczyński - Częstochowa    3   3   3   2   3    14
3. (1)Jacek Goerlitz - Świętochłowice       2   3   3   1   3    12

4. (4)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra      3   0   2   3   3    11
5. (2)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp          d   3   2   3   1    9
6. (9)Piotr Pyszny - Rybnik                 w   2   3   2   2    9
7. (3)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp      2   0   3   2   2    9
8. (16)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp    3   2   1   2   0    8
9. (14)Kazimierz Bury - Świętochłowice      2   1   2   d   2    7
10.(8)Franciszek Stach - Opole              1   1   1   2   2    7
11.(10)Jerzy Kowalczyk - Częstochowa        2   2   d   1   0    5
12.(13)Antoni Baran - Rzeszów               w   1   1   2   1    5
13.(5)Jan Gągolewicz - Gdańsk               2   0   1   0   1    4
14.(6)Leszek Papakul - Gdańsk               d   0   2   1   0    3
15.(11)Tadeusz Gortat - Łódź                1                    1
16.(15)Krzysztof Kałuża - Wrocław           w                    0
   (R1)Roman Janczuro - Toruń               ns
   (R2)Bogdan Skrobisz - Gdańsk             1   0   1   0
   (R3)?.Paź - ?                            0   0   0   1

Sędzia - Zygmunt Wróblewski                 tabela biegów
Zmiany: R2 w biegach 7,9,14,20 za 11, R3 w biegach 7,10,16,17 za 15,

    79:00    78:10    80:00    77:80    79:20
    78:20    78:20    78:30    81:00    77:50
    77:40    79:10    79:10    80:00    ??:??
    79:00    78:40    78:00    ??:??    ??:??

(źródło informacji - Cezary Stanirowski)

Turniej nr 7 - Rzeszów 13/9/1973

1. ()Piotr Pyszny - Rybnik                                       14
2. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            14
3. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            12

4. ()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             11
5. ()Zbigniew Studziński - Lublin                                11
6. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                8
7. ()Franciszek Stach - Opole                                    8
11.()Kazimierz Bury - Świętochłowice                             7

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Turniej nr 8 - Wrocław 20/9/1973

1. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra                            14
2. ()Jerzy Bożyk - Częstochowa                                   13
3. ()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp                                13

4. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp                            11
5. ()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp                           9
6. ()Franciszek Stach - Opole                                    9
7. ()Piotr Pyszny - Rybnik                                       9
8. ()Czesław Goszczyński - Częstochowa                           6
9. ()Jacek Goerlitz - Świętochłowice                             6
11.()Tadeusz Gortat - Łódź                                       4

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów


KLASYFIKACJA KOŃCOWA 8. EDYCJI SREBRNEGO KASKU 1973

1.  Zbigniew Filipiak - Zielona Góra     14  10  15  2   9   11  14  14    78
2.  Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         14  10  12  14  14  9   8   13    77
3.  Piotr Pyszny - Rybnik                11  11  14  10  15  9   14  9     75

4.  Jerzy Bożyk - Częstochowa            11  8   9   10  -   15  -   13    66
5.  Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp     9   7   11  9   10  9   12  11    62
6.  Zbigniew Studziński - Lublin         6   11  5   9   13  -   11  -     55
7.  Jacek Goerlitz - Świętochłowice      8   4   7   -   11  12  11  6     55
8.  Czesław Goszczyński - Częstochowa    7   7   5   10  -   14  -   6     49
9.  Franciszek Stach - Opole             8   9   7   -   -   7   8   9     48
10. Kazimierz Bury - Świętochłowice      6   3   7   -   8   7   7   -     38
11. Leszek Papakul - Gdańsk              2   3   1   3   8   3   -   -     20
12. Tadeusz Gortat - Łódź                7   2   0   3   3   1   -   4     20

Odliczono dwa najgorsze wyniki.

 Powrót