Grand Prix Polski-2 - Bydgoszcz 28/8/1999

1. (4)Hans Nielsen - Dania                  3   3   3   3                      25 pkt.GP
2. (1)Tony Rickardsson - Szwecja            3   3   3   2                      20 pkt.GP
3. (10)Ryan Sullivan - Australia            3   3   3   2   2   1              18 pkt.GP

4. (22)Mark Loram - Wielka Brytania         1   3   3   3   2   2   d4         16 pkt.GP
5. (8)Tomasz Gollob - Polska                2   1   3   1   3                  15 pkt.GP
6. (6)Leigh Adams - Australia               1   3   3   1   2                  14 pkt.GP
7. (23)Jacek Gollob - Polska "w.c."         1   3   3   2   0   2   0   1      12 pkt.GP
8. (17)Henrik Gustafsson - Szwecja          3   2   2   1   0   0              10 pkt.GP
9. (5)Jason Crump - Australia               1   3   1                          8 pkt.GP
   (7)Joe Screen - Wielka Brytania          1   2   1                          8 pkt.GP
11.(2)Chris Louis - Wielka Brytania         0   2   0                          7 pkt.GP
   (3)Greg Hancock - USA                    2   0   0                          7 pkt.GP
13.(11)Mikael Karlsson - Szwecja            2   0   2   0   1                  6 pkt.GP
   (13)Billy Hamill - USA                   3   2   0   1                      6 pkt.GP
15.(15)Stefan Dannö - Szwecja               2   3   1   dst                    5 pkt.GP
   (16)Peter Karlsson - Szwecja             2   1   2   0   0                  5 pkt.GP
17.(9)Jimmy Nilsen - Szwecja                1   2   1                          4 pkt.GP
   (14)Andy Smith - Wielka Brytania         3   1   1                          4 pkt.GP
19.(12)Brian Karger - Dania                 2   0   dst                        3 pkt.GP
   (19)Brian Andersen - Dania               0   2   0                          3 pkt.GP
21.(18)Antonin Kasper jr. - Czechy          0   1                              2 pkt.GP
   (21)Robert Dados - Polska                1   1                              2 pkt.GP
23.(20)John Jorgensen - Dania               0   0                              1 pkt.GP
   (24)Piotr Protasiewicz - Polska          0   0                              1 pkt.GP

"w.c." - dzika karta (wild card)

Bieg po biegu

Runda zasadnicza:

1. Gustafsson, P.Karlsson
, Nilsen, Protasiewicz
2. Sullivan, Dannö, J.Gollob, Kasper jr.
3. Smith, M.Karlsson, Loram, B.Andersen
4. Hamill, Karger, Dados, Jorgensen
5.(eliminator) Loram, Nilsen, Kasper jr., Jorgensen
6.(eliminator) J.Gollob, B.Andersen, Dados, Protasiewicz
7. Dannö, Gustafsson, Smith, Karger
8. Sullivan, Hamill, P.Karlsson, M.Karlsson
9. Loram, M.Karlsson, Smith, B.Andersen
10. J.Gollob, P.Karlsson, Nilsen, Karger-dst

Runda finałowa:

11. Rickardsson, T.Gollob
, Dannö, Hamill
12. Sullivan, Gustafsson, Screen, Louis
13. Loram, Hancock, Adams, P.Karlsson
14. Nielsen, J.Gollob, Crump, M.Karlsson
15.(eliminator) Adams, Louis, M.Karlsson, Dannö-dst
16.(eliminator) Crump, Screen, Hamill, P.Karlsson
17. Rickardsson, Loram, Gustafsson, J.Gollob
18. Nielsen, Sullivan, T.Gollob, Hancock
19.(eliminator) Adams, Gustafsson, Screen, Hancock
20.(eliminator) T.Gollob, J.Gollob, Crump, Louis

Półfinały:

21. Rickardsson, Sullivan
, Adams, J.Gollob
22. Nielsen, Loram, T.Gollob, Gustafsson

"Mały finał":

23. T.Gollob, Adams, J.Gollob
, Gustafsson

Finał:

24. Nielsen, Rickardsson, Sullivan
, Loram-d4

    62:66    62:36    62:79    63:42    63:82    63:42
    62:00    63:12    63:80    64:20    63:13    63:62
    63:10    63:25    62:84    63:92    63:81    63:72
    63:40    63:80    63:71    63:10    63:92    63:22

Sędzia - Anthony Steele


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 1999

                                 CZE    SWE    POL    GBR    POL    DEN
                                08/05  04/06  03/07  31/07  28/08  25/09     RAZEM

1. Tony Rickardsson - Szwecja      7     18     16     25     20     25       111
2. Tomasz Gollob - Polska         25     15     25     10     15      8        98
3. Hans Nielsen - Dania            6      1     10     16     25     18        76
4. Jimmy Nilsen - Szwecja         16     20     20      8      4      5        73
5. Mark Loram - Wielka Brytania    -     25      2      8     16     20        71
6. Joe Screen - Wielka Brytania   12      5     15     12      8     16        68
7. Leigh Adams - Australia         4     16      5     14     14     14        67
8. Jason Crump - Australia        18      7     12     15      8      6        66
9. Greg Hancock - USA             20      7      4     18      7      6        62
10.Ryan Sullivan - Australia       6      3     14      7     18      7        55
11.Stefan Dannö - Szwecja         10     12     18      5      5      2        52
12.Chris Louis - Wielka Brytania   8      6      5     20      7      4        50
-----------------------------------------------------------------------------------------------
13.Peter Karlsson - Szwecja        8     14      6      4      5      8        45
14.Mikael Karlsson - Szwecja       7      5      8      7      6     12        45
15.Antonin Kasper jr. - Czechy    15     10      7      3      2      2        39
16.Brian Karger - Dania            3      8      6      6      3     10        36
17.Henrik Gustafsson - Szwecja     5      2      7      4     10      7        35
18.Billy Hamill - USA              2      3      3      6      6     15        35
19.John Jorgensen - Dania         14      8      3      2      1      4        32
20.Andy Smith - Wielka Brytania    5      6      1      5      4      1        22
21.Robert Dados - Polska           4      4      4      1      2      5        20
22.Brian Andersen - Dania          3      1      2      2      3      1        12
23.Jacek Gollob - Polska           -      -      -      -     12      -        12
24.Marian Jirout - Czechy          1      2      1      1      -      3         8
25.Rafał Dobrucki - Polska         -      -      8      -      -      -         8
26.Sebastian Ułamek - Polska       -      4      -      -      -      -         4
27.Scott Nicholls - Wlk.Brytania   -      -      -      3      -      -         3
28.Jesper B.Jensen - Dania         -      -      -      -      -      3         3
29.Antonin Svab jr. - Czechy       2      -      -      -      -      -         2
30.Piotr Protasiewicz - Polska     1      -      -      -      1      -         2

Pierwsza dwunastka zawodników uzyskała prawo startu w Grand Prix 2000.

 Powrót