Ćwierćfinał IMP - Wrocław 14/5/1983

1. (6)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   2   2   3   3    13
2. (1)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów            3   3   3   w   3    12
3. (10)Włodzimierz Heliński - Leszno        3   3   2   3   1    12
4. (2)Jan Krzystyniak - Zielona Góra        2   1   3   3   2    11
5. (11)Henryk Bem - Rybnik                  1   3   1   2   3    10
6. (8)Grzegorz Sterna - Leszno              2   1   3   1   2    9
7. (16)Henryk Jasek - Wrocław               1   3   0   2   3    9

8. (R1)Stanisław Pogorzelski - Opole        3   3   1            7+3
9. (14)Herbert Karwat - Opole               3   0   1   2   1    7+2
10.(15)Bronisław Klimowicz - Rybnik         2   2   1   2   0    7+1
11.(12)Antoni Krzywonos - Rzeszów           0   2   2   1   2    7+0
12.(3)Wiesław Pawlak - Zielona Góra         0   1   2   1   1    5
13.(9)Stefan Żeromski - Zielona Góra        2   1   d   1   d    4
14.(13)Sławomir Tronina - Lublin            0   2   1   0   0    3
15.(4)Krzysztof Nurzyński - Lublin          1   0   0   0   0    1
16.(7)Jarosław Glinka - Zielona Góra        1   w                0
17.(5)Ryszard Jany - Wrocław                0   0   w   0        0
   (R2)Henryk Piekarski - Wrocław           2

    73:10    73:20    74:20    74:20    74:80    75:40
    73:00    73:00    73:40    75:00    75:00
    71:80    74:00    75:20    74:80    75:00
    73:10    74:00    74:00    75:60    75:40

Sędzia - Stanisław Skowron                  tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Roman Jankowski.
Zmiany: R1 w biegach 12,13,18 za 7, 20 bieg R2 za 5.

Ćwierćfinał IMP - Lublin 15/5/1983

1. (1)Piotr Pyszny - Rybnik                 1   3   3   3   3    13
2. (4)Marek Kępa - Lublin                   2   2   3   2   3    12
3. (8)Jerzy Kochman - Świętochłowice        3   u   3   3   2    11
4. (5)Ryszard Czarnecki - Rzeszów           2   1   3   3   2    11
5. (12)Antoni Skupień - Rybnik              3   1   2   2   3    11
6. (6)Robert Słaboń - Lublin                1   3   1   3   2    10
7. (16)Janusz Stachyra - Rzeszów            1   3   2   w   2    8+3

8. (14)Zbigniew Studziński - Lublin         3   2   1   1   1    8+2
9. (9)Krzysztof Zarzecki - Świętochłowice   2   2   2   w   1    7
10.(5)Franciszek Stach - Opole              0   w   2   d   3    5
11.(15)Leonard Raba - Opole                 2   3   w            5
12.(11)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp     1   2   0   2   0    5
13.(2)Paweł Szkobel - Rzeszów               3   w   1   w   d    4
14.(3)Zygmunt Nocuń - Częstochowa           0   1   d   2        3
15.(13)Marian Witelus - Opole               d   d   1   1   1    3
16.(10)Adam Janik - Rzeszów                 0   1   0   1   d    2
   (R1)Piotr Pawłowski - Lublin             1   w
   (R2)Dariusz Kamiński - Lublin            0

    77:20    78:00    79:80    78:90    79:50    79:20
    78:00    79:20    79:00    80:00    79:00
    78:50    78:20    79:00    79:00    79:00
    78:50    78:80    78:50    81:00    77:90

Sędzia - Edward Kozioł                      tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Edward Jancarz.
Zmiany: R1 w biegach 16,17 za 7, 19 bieg R2 za 3.

Ćwierćfinał IMP - Zielona Góra 15/5/1983

1. (3)Andrzej Huszcza - Zielona Góra        2   3   3   3   3    14
2. (11)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         3   1   2   2   3    11
3. (10)Grzegorz Dzikowski - Gdańsk          1   3   2   2   3    11
4. (7)Jacek Brucheiser - Ostrów Wlkp        2   2   3   2   2    11
5. (13)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp           3   3   d   3   1    10
6. (1)Mirosław Berliński - Gdańsk           3   2   3   1   0    9

7. (15)Maciej Jaworek - Zielona Góra        2   0   2   2   2    8+3
8. (9)Franciszek Jaziewicz - Ostrów Wlkp    0   0   2   3   3    8+2
9. (5)Mirosław Ćwikła - Ostrów Wlkp         3   1   0   1   2    7
10.(2)Piotr Podrzycki - Gniezno             1   2   3   d   1    7
11.(14)Eugeniusz Miastkowski - Toruń        1   1   1   3   1    7
12.(12)Czesław Piwosz - Leszno              2   3   1   0        6
13.(16)Marek Bzdęga - Leszno                0   2   1   0   0    3
14.(4)Andrzej Maroszek - Bydgoszcz          0   1   1   1   0    3
15.(1)Wojciech Kaczmarek - Gniezno          1   0   0   d        1
16.(6)Bogdan Skrobisz - Gdańsk              0   d   0   0        0

    69:70    70:90    71:70    73:10    71:70    72:10
    68:70    71:40    71:20    71:50    73:00
    70:20    71:40    71:20    71:80    72:10
    70:80    71:60    72:00    72:20    72:40

Sędzia - Bolesław Mużdżak                   tabela biegów
Awans: sześciu najlepszych zawodników + Bolesław Proch i Wojciech Żabiałowicz.

Ćwierćfinał IMP - Gniezno 15/5/1983

1. (10)Eugeniusz Błaszak - Gniezno          3   3   2   1   3    12
2. (8)Leon Kujawski - Gniezno               2   3   1   3   2    11
3. (5)Marek Towalski - Gorzów Wlkp          1   3   2   2   3    11
4. (3)Bernard Jąder - Leszno                3   1   3   0   3    11
5. (16)Andrzej Marynowski - Gdańsk          2   1   3   3   1    10
6. (7)Kazimierz Wójcik - Gniezno            3   u   3   3   0    9
7. (14)Marek Ziarnik - Bydgoszcz            3   0   2   1   2    8

8. (15)Zdzisław Rutecki - Bydgoszcz         1   2   3   2   d    8
9. (9)Marek Makowski - Toruń                0   2   0   3   2    7
10.(11)Jan Ząbik - Toruń                    1   3   2   w   1    7
11.(12)Zenon Kasprzak - Leszno              2   2   1   w   2    7
12.(1)Lech Kędziora - Grudziądz             2   1   0   2   1    6
13.(2)Krzysztof Okupski - Gorzów Wlkp       1   1   0   w   3    5
14.(6)Krzysztof Głowacki - Bydgoszcz        0   2   1   1   1    5
15.(13)Wiesław Ośkiewicz - Grudziądz        0   d   1   2   0    3
16.(4)Józef Kafel - Częstochowa             d   d   0   0   0    0

    68:80    69:10    69:50    69:50    70:10
    67:90    69:20    69:20    69:60    70:60
    68:30    69:10    69:50    70:20    70:50
    68:40    68:80    69:20    70:90    70:20

Sędzia - Irena Nadolna                      tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Zenon Plech.

Półfinał IMP - Rzeszów 2/6/1983

1. (4)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp          2   3   3   3   3    14
2. (5)Ryszard Czarnecki - Rzeszów           3   2   3   3   2    13
3. (1)Roman Jankowski - Leszno              3   3   3   d   3    12
4. (12)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów           3   2   2   3   d    10
5. (6)Jan Krzystyniak - Zielona Góra        1   2   3   w   3    9
6. (3)Grzegorz Sterna - Leszno              0   3   2   2   2    9
7. (8)Piotr Pyszny - Rybnik                 2   1   1   3   2    9
8. (9)Janusz Stachyra - Rzeszów             0   1   2   2   2    7

9. (14)Włodzimierz Heliński - Leszno        2   0   3   1   u    6+3
10.(2)Henryk Jasek - Wrocław                1   2   d   0   3    6+2
11.(11)Paweł Waloszek - Świętochłowice      1   2   1   1   1    6+1
12.(9)Marek Kępa - Lublin                   2   1   d   1   1    5
13.(16)Antoni Skupień - Rybnik              3   0   0   1   0    4
14.(10)Henryk Bem - Rybnik                  0   1   1   d   1    3
15.(15)Jerzy Kochman - Świętochłowice       0   0   1   2   0    3
16.(13)Robert Słaboń - Lublin               1   0   d            1
   (R1)Zbigniew Studziński - Lublin         2
   (R2)Stanisław Pogorzelski - Opole        d

    76:00    78:00    79:20    78:20    79:60
    77:00    77:60    76:40    79:00    78:00
    77:20    79:60    76:00    76:80    78:00
    78:80    76:20    76:60    77:40    77:60

Sędzia - Stanisław Skowron                  tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: 14 bieg R1 za 13, 19 bieg R2 za 13.

Półfinał IMP - Bydgoszcz 2/6/1983

1. (11)Andrzej Huszcza - Zielona Góra       3   3   3   3   2    14
2. (15)Bolesław Proch - Bydgoszcz           2   2   3   3   3    13
3. (13)Wojciech Żabiałowicz - Toruń         3   3   3   w   2    11
4. (14)Zenon Plech - Gdańsk                 1   3   2   3   1    10
5. (10)Mirosław Berliński - Gdańsk          2   2   2   3   1    10
6. (12)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp           1   1   2   2   3    9
7. (16)Eugeniusz Błaszak - Gniezno          0   2   2   2   2    8
8. (5)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp          w   2   1   1   3    7

9. (7)Kazimierz Wójcik - Gniezno            2   0   1   0   3    6+3
10.(6)Bernard Jąder - Leszno                3   0   1   2   0    6+2
11.(3)Leon Kujawski - Gniezno               3   1   0   0   1    5
12.(9)Andrzej Marynowski - Gdańsk           0   0   1   1   1    3
13.(2)Marek Towalski - Gorzów Wlkp          1   1   d   1   u    3
14.(4)Jacek Brucheiser - Ostrów Wlkp        2   0   u   0   d    2
15.(1)Grzegorz Dzikowski - Gdańsk           0   1   0   1   d    2
16.(8)Marek Ziarnik - Bydgoszcz             d                    0
   (R1)Maciej Jaworek - Zielona Góra        3   2
   (R2)Zdzisław Rutecki - Bydgoszcz         3   2

    74:60    71:80    72:60    73:80    73:80    74:60
    73:80    72:80    72:00    74:20    74:40
    72:00    73:00    72:60    73:80    74:40
    71:20    72:00    73:00    74:80    73:20

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: R1 w biegach 8,14 za 8, R2 w biegach 11,17 za 8.


39. Finał IMP - Gdańsk 22/7/1983

1. (14)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp         3   2   3   3   2    13
2. (2)Zenon Plech - Gdańsk                  3   3   3   3   d    12+3
3. (5)Andrzej Huszcza - Zielona Góra        2   2   2   3   3    12+2

4. (9)Bolesław Proch - Bydgoszcz            3   1   2   2   3    11
5. (7)Piotr Pyszny - Rybnik                 1   3   3   2   2    11
6. (6)Mirosław Berliński - Gdańsk           3   1   3   3   0    10
7. (13)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         1   3   1   2   2    9
8. (R1)Włodzimierz Heliński - Leszno        1   1   1   2   3    8
9. (11)Wojciech Żabiałowicz - Toruń         2   2   2   1   1    8
10.(8)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp            0   3   0   0   3    6
11.(1)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów            2   u   1   d   2    5
12.(12)Ryszard Czarnecki - Rzeszów          0   2   1   1   1    5
13.(R2)Kazimierz Wójcik - Gniezno           1   2   d   0        3
14.(15)Eugeniusz Błaszak - Gniezno          2   u                2
15.(10)Grzegorz Sterna - Leszno             1   0   0   1   0    2
16.(16)Janusz Stachyra - Rzeszów            0   0   d   u   1    1
17.(3)Roman Jankowski - Leszno              u/-                  0
18.(4)Jan Krzystyniak - Zielona Góra        wsu                  0
   (RT1)Andrzej Marynowski - Gdańsk         0   1
   (RT2)Bogdan Skrobisz - Gdańsk            1

    69:80    72:00    68:20    70:20    71:00    69:00
    72:00    68:80    69:20    70:00    71:10
    70:00    68:00    69:50    72:00    71:20
    69:00    71:80    69:40    71:00    69:50

Sędzia - Roman Cheładze                     tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 1,7,11,15,19 za 3, R2 w biegach 8,12,16,20 za 4,
RT1 w biegach 10,17 za 15, 16 bieg RT2 za 15.

 IMP 1982            Powrót            IMP 1984