Ćwierćfinał IMP - Leszno 25/6/1972

1. ()Leszek Marsz - Gdańsk                  1   3   3   2   3    12
2. ()Andrzej Tkocz - Rybnik                 3   3   1   3   2    12
3. ()Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp      2   3   3   3   d    11
4. ()Henryk Żyto - Gdańsk                   2   2   1   3   3    11
5. ()Antoni Heliński - Leszno               3   3   2   1   2    11
6. ()Andrzej Wyglenda - Rybnik              u   2   1   3   3    9
7. ()Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp      3   2   2   2   0    9
8. ()Bernard Jąder - Leszno                 1   1   3   2   2    9

9. ()Stanisław Skowron - Opole              3   1   2   2   1    9
10.()Hubert Polok - Opole                   0   2   2   1   2    7
11.()Mieczysław Mendyka - Zielona Góra      2   0   0   0   3    5
12.()Paweł Protasiewicz - Zielona Góra      1   0   3   0   0    4
13.()Alojzy Norek - Leszno                  2   1   0   0   1    4
14.()Konrad Libor - Opole                   1   0   1   1   1    4
15.()Zygmunt Gołębiowski - Częstochowa      0   1   0   1   1    3
16.()Jan Chudzikowski - Wrocław                                  ns

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

Ćwierćfinał IMP - Zielona Góra 25/6/1972

1. (2)Zbigniew Podlecki - Gdańsk            2   2   3   3   3    13
2. (1)Antoni Woryna - Rybnik                3   0   3   3   2    11
3. (5)Romuald Łoś - Zielona Góra            3   3   2   2   1    11
4. (16)Piotr Bruzda - Wrocław               3   3   2   1   2    11
5. (10)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp    3   3   1   0   3    10
6. (4)Antoni Fojcik - Rybnik                1   2   3   1   3    10
7. (13)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         2   1   2   2   3    10

8. (3)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra      0   2   3   3   0    8
9. (9)Zygmunt Słowiński - Wrocław           2   2   u   3   1    8
10.(11)Roman Kościecha - Toruń              1   3   1       2    7
11.(13)Benedykt Kosek - Bydgoszcz           w   1   1   2   1    5
12.(6)Andrzej Koselski - Bydgoszcz          2   w   0   0   2    4
13.(8)Stanisław Nowak - Wrocław             0   1   2   1   0    4
14.(7)Bogdan Krzyżaniak - Toruń             1   0   0   2   0    3
15.(12)Jan Gągolewicz - Gdańsk              0   0   0   1   1    2
16.(14)Jan Grabowski - Zielona Góra         1   u                1

    75:80    75:50    74:80    76:80    74:80
    75:60    75:90    75:00    ??:??    75:20
    75:80    76:00    75:80    75:00    76:90
    74:80    74:80    74:80    75:90    75:00

Sędzia - S.Wiśniewski                       tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Marek Cieślak.

Ćwierćfinał IMP - Toruń 2/7/1972

1. ()Stanisław Tkocz - Opole                u   3   3   3   3    12
2. ()Jerzy Padewski - Gniezno               3   2   3   2   2    12
3. ()Zdzisław Dobrucki - Leszno             0   3   3   2   3    11
4. ()Joachim Hyla - Opole                   3   3   1   1   3    11
5. ()Bogdan Szuluk - Toruń                  3   1   3   2   2    11
6. ()Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra   3   2   0   3   2    10+3
7. ()Franciszek Stach - Opole               2   u   2   3   3    10+2

8. ()Marek Czerny - Częstochowa             2   2   2   1   2    9
9. ()Erwin Brabański - Świętochłowice       1   1   2   3        7
10.()Stanisław Chorabik - Tarnów            1   2   2   1   d    6
11.()Wiktor Jastrzębski - Częstochowa       1   3   1            5
12.()Jerzy Owoc - Rzeszów                   2   0   0   2   1    5
13.()Jan Ząbik - Tarnów                     1   1   0   1   1    4
14.()Andrzej Szostek - Gniezno              0   1   1   0   1    3
15.()Grzegorz Kuźniar - Rzeszów             2   w                2
16.()Jerzy Kniaź - Gniezno                  0   0   1   w   1    2

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Henryk Glücklich.

Ćwierćfinał IMP - Częstochowa 2/7/1972

1. ()Stanisław Kasa - Bydgoszcz             3   2   3   2   3    13
2. ()Jerzy Kowalski - Leszno                2   3   2   3   2    12
3. ()Jerzy Gryt - Rybnik                    1   2   2   3   3    11
4. ()Zygmunt Pytko - Tarnów                 1   3   3   2   2    11
5. ()Józef Jarmuła - Świętochłowice         3   d   2   3   3    11
6. ()Jan Mucha - Świętochłowice             3   1   3   1   2    10+3
7. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa       1   3   1   2   3    10+2
8. ()Andrzej Masłowski - Rybnik             3   2   1   3   1    10+1

9. ()Marian Zaranek - Bydgoszcz             2   u   2   2   2    8
10.()Zenon Urbaniec - Częstochowa           2   3   0   1   d    6
11.()Marian Wardzała - Tarnów               0   0   3   0   1    4
12.()Jerzy Wilim - Rybnik                   2   2   d   d   d    4
13.()Stanisław Gołofit - Łódź               0   1   1   1   0    3
14.()Kazimierz Bury - Świętochłowice        1   1   0   0   1    3
15.()Czesław Goszczyński - Częstochowa      0   0   1   0   1    2
16.()Andrzej Mazur - Lublin                 0   0   d   1   d    1

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

Półfinał IMP - Chorzów 17/9/1972

1. (14)Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra 3   3   3   3   2    14
2. (8)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          3   3   2   3   3    14
3. (4)Henryk Żyto - Gdańsk                  1   2   3   2   3    11
4. (13)Bogdan Szuluk - Toruń                2   3   2   d   3    10
5. (2)Andrzej Tkocz - Rybnik                3   2   3   2   1    10
6. (R1)Stanisław Skowron - Opole            2   2   1   3   2    10
7. (11)Zdzisław Dobrucki - Leszno           3   3   1   1   1    9

8. (16)Andrzej Masłowski - Rybnik           1   0   3   2   3    9
9. (7)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp     2   1   1   2   2    8
10.(12)Joachim Hyla - Opole                 2   1   2   1   1    7
11.(6)Bernard Jąder - Leszno                1   d   2   3   0    6
12.(10)Jerzy Padewski - Gniezno             u   2   d   1   2    5
13.(15)Franciszek Stach - Opole             0   d   1   1   1    3
14.(1)Leszek Marsz - Gdańsk                 d   2   0   0   d    2
15.(9)Stanisław Tkocz - Opole               1   1   0   d        2
16.(5)Antoni Heliński - Leszno              0   0   0   0   0    0
   Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp        qns
   Andrzej Wyglenda - Rybnik                qns

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia - Stanisław Napierała                tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Paweł Waloszek.

Półfinał IMP - Gorzów Wlkp 17/9/1972

1. ()Marek Cieślak - Częstochowa            1   3   3   3   2    12
2. ()Jan Mucha - Świętochłowice             2   3   3   2   2    12
3. ()Jerzy Kowalski - Leszno                1   2   3   2   3    11
4. ()Stanisław Kasa - Bydgoszcz             3   3   2   d   2    10
5. ()Józef Jarmuła - Świętochłowice         3   w   d   3   3    9
6. ()Jerzy Gryt - Rybnik                    2   1   3   w   3    9
7. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa       d   2   1   3   3    9

8. ()Piotr Bruzda - Wrocław                 3   1   2   2   1    9
9. ()Jerzy Szczakiel - Opole                1   3   1   2   1    8
10.()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp      3   2   2   0   0    7
11.()Marian Zaranek - Bydgoszcz             1   3   2            6
12.()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp           2   1   2   1   0    6
13.()Romuald Łoś - Zielona Góra             0   2   0   1   0    3
14.()Antoni Fojcik - Rybnik                 w   1   0   1   1    3
15.()Antoni Woryna - Rybnik                 1   w   0   1   1    3
16.()Zygmunt Słowiński - Wrocław            2   w                2
17.()Zygmunt Pytko - Tarnów                 0   w           0    0
   Zbigniew Podlecki - Gdańsk               qns
   Andrzej Masłowski - Rybnik               qns
   Zbigniew Filipiak - Zielona Góra         qns

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Zenon Plech.


28. Finał IMP - Bydgoszcz 1/10/1972

1. (5)Zenon Plech - Gorzów Wlkp             3   2   3   3   3    14
2. (9)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   1   3   3   3    13
3. (13)Henryk Glücklich - Bydgoszcz         3   3   3   3   d1   12

4. (12)Henryk Żyto - Gdańsk                 1   2   2   3   3    11
5. (1)Bogdan Szuluk - Toruń                 2   ns  3   1   3    9
6. (11)Marek Cieślak - Częstochowa          2   3   u   2   2    9
7. (2)Jerzy Gryt - Rybnik                   3   2   1   1   2    9
8. (10)Stanisław Skowron - Opole            0   3   1   1   2    7
9. (16)Stanisław Kasa - Bydgoszcz           2   u   2   2   1    7
10.(4)Józef Jarmuła - Świętochłowice        1   3   2   d   d    6
11.(3)Andrzej Tkocz - Rybnik                u   2   2   0   2    6
12.(6)Piotr Bruzda - Wrocław                2   0   1   2   1    6
13.(14)Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra 1   1   1   2   1    6
14.(8)Andrzej Jurczyński - Częstochowa      wu  1   ns  ns  ns   1
15.(7)Zdzisław Dobrucki - Leszno            u   ns  ns  ns  ns   0
16.(15)Jerzy Kowalski - Leszno              u   ns  ns  ns  ns   0
   Jan Mucha - Świętochłowice               qns

Po zawodach rozegrano bieg o Puchar Zarządu Głównego ZMS:
(??:??)Plech(A), Żyto(D), Glücklich(C), Waloszek(B)-w

    74:00    72:60    75:40    75:60    77:80
    75:40    74:80    75:00    75:80    76:40
    73:40    78:00    76:00    75:20    76:20
    73:40    75:00    74:20    75:60    75:40

Sędzia - Robert Nawrocki                    tabela biegów
źródło informacji - MN

 IMP 1971            Powrót            IMP 1973