Ćwierćfinał IMP - Nowa Huta 15/6/1958

1. ()Konstanty Pociejkowicz - Wrocław                            13
2. ()Bronisław Rogal - Legia Warszawa                            13
3. ()Marian Stawecki - Lublin                                    11
4. ()Zdzisław Jałowiecki - Częstochowa                           11 lub 13
5. ()Eugeniusz Nazimek - Rzeszów                                 9
6. ()Marian Curyło - Tarnów                                      9 lub 11
7. ()Norbert Świtała - Bydgoszcz                                 9
8. ()Eugeniusz Wróżyński - Łódź                                  8

9. ()Henryk Kaczmarek - Śrem                                     ?
?. ()Henryk Żyto - Leszno                   u                    ?

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

Ćwierćfinał IMP - Ostrów Wlkp 15/6/1958

1. ()Stanisław Tkocz - Rybnik               3   3   3   3   3    15
2. ()Stefan Kępa - Rzeszów                                       12
3. ()Bolesław Bonin - Bydgoszcz                                  11
4. ()Janusz Kościelak - Rzeszów                                  11
5. ()Jan Kolber - Rawicz                                         10
6. ()Czesław Odrzywolski - Gniezno                               10
7. ()Janusz Suchecki - Legia Warszawa                            10
8. ()Bohdan Jaroszewicz - Nowa Huta                              9


    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

Ćwierćfinał IMP - Lublin 15/6/1958

1. ()Mieczysław Połukard - Bydgoszcz        3   3   3   3   3    15
2. ()Jan Malinowski - Rzeszów                                    14
3. ()Roman Gąsior - Krosno                                       13
4. ()Edward Kupczyński - Wrocław                                 12
5. ()Marian Philipp - Rybnik                                     11
6. ()Tadeusz Fijałkowski - Skra Warszawa                         10
7. ()Jan Kusiak - Leszno                                         8
8. ()Julian Kuciak - Częstochowa                                 7
9. ()Wacław Kucharek - Skra Warszawa                             7


    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

Ćwierćfinał IMP - Gorzów Wlkp 15/6/1958

1. ()Kazimierz Bentke - Ostrów Wlkp         3   3   3   3   3    15
2. ()Florian Kapała - Rzeszów                                    14
3. ()Rajmund Świtała - Bydgoszcz                                 11
4. ()Wacław Andrzejewski - Nowa Huta                             10
5. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice                             10
6. ()Stanisław Rurarz - Świętochłowice                           
7. ()Zdzisław Waliński - Leszno                                  
8. ()Wiktor Brzozowski - Skra Warszawa                           
9. ()Jan Krakowiak - Łódź                                        
10.()Andrzej Pogorzelski - Gniezno                               

11.()Waldemar Szczechla - Czeladź                                5
12.()Józef Wieczorek - Rybnik                                    5
13.()Leszek Próchniak - Lublin                                   4
14.()Zygmunt Pytko - Tarnów                                      4
15.()Andrzej Winch - Krosno                                      0
16.()? Fijałkowski - Nowa Huta                                   0
17.()Jan Różański - Tarnów                  u                    0

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

Półfinał IMP - Łódź 27/7/1958

1. (13)Konstanty Pociejkowicz - Wrocław     2   3   3   3   2    13
2. ()Janusz Kościelak - Rzeszów                             3    13
3. ()Janusz Suchecki - Legia Warszawa       3   3   3   3   d    12
4. ()Stanisław Tkocz - Rybnik                               1    11
5. ()Bronisław Rogal - Legia Warszawa                            11
6. ()Zdzisław Jałowiecki - Częstochowa                           10
7. (14,15,16)Eugeniusz Wróżyński - Łódź     3   d                9

8. ()Bolesław Bonin - Bydgoszcz                                  9
   ()Marian Stawecki - Lublin               
   ()Eugeniusz Nazimek - Rzeszów            
   ()Marian Curyło - Tarnów                 
   ()Norbert Świtała - Bydgoszcz            
   ()Stefan Kępa - Rzeszów                  
   ()Jan Kolber - Rawicz                    
   ()Czesław Odrzywolski - Gniezno          u                    0
   ()Bohdan Jaroszewicz - Nowa Huta         

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    83:40    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Marian Kaiser.

Półfinał IMP - Bydgoszcz 27/7/1958

1. ()Kazimierz Bentke - Ostrów Wlkp         3   3   3   2   3    14
2. ()Jan Malinowski - Rzeszów                                    12
3. ()Stanisław Rurarz - Świętochłowice                  3        11
4. ()Zdzisław Waliński - Leszno                                  10
5. ()Rajmund Świtała - Bydgoszcz                                 10
6. ()Edward Kupczyński - Wrocław                                 9
7. ()Mieczysław Połukard - Bydgoszcz                             8

8. ()Jan Kusiak - Leszno                                         8
9. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice                             7
   ()Roman Gąsior - Krosno                  
   ()Marian Philipp - Rybnik                3                    4
   ()Tadeusz Fijałkowski - Skra Warszawa    
   ()Wacław Kucharek - Skra Warszawa        
   ()Wacław Andrzejewski - Nowa Huta        
   ()Wiktor Brzozowski - Skra Warszawa      
   ()Jan Krakowiak - Łódź                   
   ()Andrzej Pogorzelski - Gniezno          
   ()Florian Kapała - Rzeszów               qns

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Joachim Maj.


14. Finał IMP - Rybnik 31/8/1958

1. (5)Stanisław Tkocz - Rybnik              3   3   3   3   3    15
2. (3)Edward Kupczyński - Wrocław           3   3   3   2   3    14
3. (13)Joachim Maj - Rybnik                 3   2   3   3   2    13

4. (1)Konstanty Pociejkowicz - Wrocław      2   1   3   3   3    12
5. (11)Mieczysław Połukard - Bydgoszcz      3   2   2   1   2    10
6. (14)Marian Kaiser - Legia Warszawa       2   3   2   2   1    10
7. (4)Kazimierz Bentke - Ostrów Wlkp        1   3   2   3   0    9
8. (9)Jan Malinowski - Rzeszów              2   0   1   2   2    7
9. (7)Bolesław Bonin - Bydgoszcz            2   0   1   1   3    7
10.(12)Eugeniusz Wróżyński - Łódź           1   1   2   0   1    5
11.(8)Stanisław Rurarz - Świętochłowice     1   2   w   2   0    5
12.(10)Rajmund Świtała - Bydgoszcz          u   2   0   0   2    4
13.(15)Norbert Świtała - Bydgoszcz          1   1   1   0   1    4
14.(2)Bronisław Rogal - Legia Warszawa      0   1   0   w   1    2
15.(6)Jan Kusiak - Leszno                   0   0   1   1   0    2
16.(16)Zdzisław Jałowiecki - Częstochowa    0   0   w   1   0    1
   (R1)Paweł Waloszek - Świętochłowice      ns
   Janusz Kościelak - Rzeszów               qns
   Zdzisław Waliński - Leszno               qns

    80:90    82:60    84:60    83:40    84:30
    80:80    84:50    81:80    83:70    84:70
    84:00    82:30    81:80    82:10    83:20
    82:20    83:90    82:80    84:50    83:00

Sędzia -                                    tabela biegów

 IMP 1957            Powrót            IMP 1959